Dzięki lampom bakteriobójczym przepływowym „oczyszczamy” powietrze w gabinetach z drobnoustrojów, bakterii, wirusów. Podłogi, parapety oraz blaty są wycierane przeznaczonymi do dezynfekcji płynami. Po każdej wizycie przy użyciu preparatów antyseptycznych przygotowywany jest fotel i unit dla kolejnego pacjenta.

W procesie dezynfekcji narzędzia są poddawane antyseptyce w specjalnych pojemnikach przy pomocy różnych, zależnie od rodzaju dezynfekowanych narzędzi preparatów dezynfekcyjnych. Następnie są myte według schematu wymaganego przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną, po czym są pakowane w specjalne torebki foliowo-papierowe ze wskaźnikami potwierdzającymi przebieg procesu i umieszczane w autoklawach, w których są sterylizowane. Prowadzona jest dokumentacja z każdego wkładu z autoklawu, każdy pakiet jest opatrzony w datę sterylizacji i podpis osoby przeprowadzającej aseptykę.

Co miesiąc wysyłane są specjalistyczne wskaźniki (sporal) do Pracowni Mikrobiologicznej w celu kontroli poprawności sterylizacji. Każde narzędzie, mikrosilnik, kątnica, prostnica… wszystko jest sterylizowane w autoklawie przed użyciem u następnego pacjenta. Zabiegi chirurgiczne odbywają się przy zachowaniu najwyższej aseptyki.

Udostępnij

FacebookMore...